Ogród Luizy

Piękny i zadbany ogród to marzenie niejednego posiadacza domku jednorodzinnego. Aby ogród zachwycał swoim wyglądem wymaga dużo pracy i poświęconego czasu. Planując wygląd ogrodu warto jednak dokładnie przemyśleć jak dokładnie będzie wyglądał. Jest to niezwykle istotne dla osób, które są zapracowane i nie mają zbyt dużo wolnego czasu, który mogą poświęcić na pielęgnację ogrodu. Dlatego też przygotowując się do zasadzenia roślin i posiania trawy warto wybrać te odmiany, które nie będą wymagały dużego zaangażowania w ich pielęgnację.

Planując urządzenie ogrodu warto również wziąć pod uwagę to, aby ogród zapewniał nam poczucie swobody i intymności szczególnie przez oczami sąsiadów. W tym celu należy zaaranżować zielone ogrodzenie wokół działki, tak aby w naturalny sposób można było wydzielić pewną strefę komfortu. Doskonale w tym celu sprawdzają się tuje. Dzięki swojej budowie i niewymagającym warunkom uprawy pozwalają osiągnąć okazałych rozmiarów zielone ogrodzenie, którego walorami możemy się cieszyć przez cały rok. Aby tuje rozwinęły w pełni swoje walory nie wystarczy ich odpowiednia pielęgnacja. Już na etapie planowania zakupu wiadomo czy tuje będą w pełni spełniać swoją rolę.

Przed dokonaniem zakupu warto obliczyć ile krzaków chcemy posadzić. Jest to istotne dlatego, ponieważ zbyt gęsto posadzone krzewy będą się nawzajem niszczyć, natomiast zbyt rzadko nie osiągną zamierzonego efektu zielonego ogrodzenia. Na etapie zakupu sadzonek warto również zwrócić uwagę na wielkość krzaków. Zbyt duże tuje będą trudniejsze do zasadzenia i późniejszego formowania, ponieważ mają już swój wcześniej nadany im kształt. Ponadto są o wiele droższe o tych niewielkich i często jest tak, że ze względu na oszczędności kupujemy ich zbyt mało. Dlatego warto kupić niewielkie sadzonki, które z biegiem czasu można dowolnie formować.

Po zakupie odpowiedniej ilość sadzonek można rozpocząć sadzenie tui. Nie jest to zbyt skomplikowana czynność. Wystarczy wykopać odpowiedniej wielkości dół i uzupełnić do ziemią dostosowaną do typu roślin. Dół powinien być zazwyczaj dwukrotnie większy niż pojemnik z ziemią, w której kupiliśmy tuje. Więcej o tym jak i kiedy sadzić tuje odsyłamy do zaprzyjaźnionego portalu http://ogarnijogrod.pl/jak-i-kiedy-sadzic-tuje/

Przed posadzeniem sadzonek pojemnik, w którym są zasadzone warto zanurzyć w wodzie. Dzięki temu łatwiej jest je wyjąc. Jeżeli na tym etapie korzenie sprawiają problem to można je przyciąć od spodu. Nie należy wyrywać tui na siłę, gdyż może to doprowadzić do jej uszkodzenia i w późniejszym etapie wzrostu pojawią się problemy. Głębokość sadzenia tui powinna być taka sama jak w pojemniku, w którym kupiliśmy tuje. Nie należy ich sadzić ani głębiej ani płycej.

Na prawidłowy wzrost tui po zasadzeniu ma wpływ nie tylko zakup odpowiednich sadzonek i ich odpowiednie posadzenie. Niezwykle ważna jest również ich późniejsza pielęgnacja. Pielęgnacja iglaków nie jest skomplikowana. Zaraz po posadzeniu warto zastosować odżywkę, która ograniczy parowanie wody i zmniejszy ilość rosnących chwastów. Aby cieszyć się z pięknego zielonego ogrodzenia warto wokół tui wyłożyć warstwę kory sosnowej.