Ogród Luizy

Wszelkie rośliny stanowią najlepszą ozdobę zarówno domu jak i ogrodu. Ich wybór jest ogromny i w głównej mierze zależy od tego jakie warunki do uprawy możemy zapewnić roślinom. Jeżeli mieszkamy w niewielkim mieszkaniu i jesteśmy dość zabiegani to warto zainwestować w rośliny mało wymagające. Przetrwają one trudne warunki i nawet jeśli zapomnimy o ich podlaniu to nie wpłynie znacząco na ich uprawę. Należy jednak pamiętać, że nie ma roślin niezniszczalnych i musimy im zapewnić choć minimalne warunki do wzrostu, aby mogły nas cieszyć swoją urodą.

Wśród najbardziej popularnych roślin wybieranych przez początkujących ogrodników znajdują się: Aloes, kaktusy, Dracena Obrzeżona, Dracena Sanderiana, Grubosz Drzewiasty, Nolina, Scindapsus złoty, Sansewieria gwinejska, Zamiokulkas zamiolistny i Zielistka. Te rośliny doniczkowe nie wymagają specjalnej uprawy, wystarczą im minimalne warunki aby cieszyły nasze oczy swoją zielenią.

Dla osób, które cenią sobie kwiaty zarówno w domu jak i w ogrodzie wybór jest bardzo szeroki. Jeżeli posiadamy umiejętności ogrodnicze i potrafimy zająć się odpowiednio uprawą roślin to możemy zdecydować się na zakup nieco bardziej wymagających roślin. Warto jednak pamiętać, że jest to zajęcie pracochłonne i wymagające systematyczności.

Sadzenie roślin czy to w domu czy w ogrodzie wymaga zachowania odpowiednich warunków do wzrostu rośliny. Czynniki takie jak gleba, nasłonecznienie wielkość donicy czy chociażby pora roku mają ogromny wpływ na wzrost roślin. Do każdego rodzaju roślin już na etapie ich sadzenia powinniśmy dobrać odpowiedni rodzaj ziemi i odżywek, dzięki którym zapewnimy sadzonkom prawidłowy wzrost. Niezwykle istotny jest również drenaż, który zapewnia swobodny rozrost korzeni i dopływ wody.

W ostatnim czasie niezwykłą popularnością cieszy się materiał o nazwie keramzyt. Pomimo tego, że jest to tworzywo powszechnie wykorzystywane w budownictwie to w ogrodnictwie również odnalazło swoje zastosowanie. Tworzywo to uzyskiwanie jest z naturalnej gliny. Jego kształt przypomina niewielkie, uformowane kulki.
Dzięki jego zastosowaniu w ogrodnictwie można cieszyć się pięknym ogrodem i okazałymi roślinami.

Keramzyt zapewnia optymalne warunki do wzrostu roślin. Zmieszany z glebą stanowi dopełnienie naturalnego podłoża. Zamiast mieszać go z ziemią można układać go warstwami, naprzemiennie z glebą lub umieścić go na samej powierzchni. Materiał ten umieszczony w dolej warstwie gleby korzystnie wpływa na jej spulchnienie oraz zapewnia swobodny dopływ wody, która jest niezwykle istotna do wzrostu roślin. Keramzyt cena zabezpiecza również korzenie przed tym, aby woda nie odparowywała.

Keramzyt doskonale sprawdza się również jako zamiennik kory, którą wysypuje się powierzchnie wokół roślin ogrodowych. W korze mogą znajdować się liczne szkodniki, które przenoszą się na rośliny i mogą wpływać na jej słaby wzrost lub choroby. W przypadku keramzytu nie ma tego problemu. Ponadto jego walory estetycznie sprawiają, że doskonale dopasowuje się do stylistyki ogrodu.