Ogród Luizy

Wiosna to wspaniały czas. Wszystko wokoło kwitnie – jest pięknie. Warto zwracać uwagę na to piękno wokół, bo dzięki temu możemy poczuć się lepiej i jesteśmy zadowoleni na co dzień. Trzeba brać to pod uwagę, bo czasem takie małe rzeczy, których nie zauważamy w codziennej rzeczywistości, mogą wpływać na nasz dobrostan i dzięki temu jesteśmy zadowoleni. Wzrost naszego poziomu szczęścia jest ważny – zwłaszcza jeśli chodzi o samopoczucie.

Obecnie ilość chorób cywilizacyjnych jest na wysokim poziomie. Ludzie chorują na depresję, a obecna sytuacja związana z pandemią może jeszcze to potęgować. Warto zatem zwracać uwagę na to jak można sobie pomóc jeszcze przed ewentualnym spadkiem formy i nastroju. Trzeba działać w ramach prewencji. Czasem proste metody są najlepsze. Jedną z nich jest przebywanie na łonie natury. Przyroda to bogactwo, które powinniśmy doceniać. Warto odpowiedzialnie podchodzić do swojego zdrowia – tego psychicznego, ale także fizycznego. Lekkie zmęczenie spowodowane intensywnym spacerem, będzie dla nas miało koniec końców dobre skutki.

Dobrym sposobem i doskonałą praktyką, która pięknie podnosi poziom zadowolenia z życia jest przytulanie. Spokojnie, nawet jeżeli nie posiadamy swojej „drugiej połówki” warto się przytulić chociażby do zwierzaka. Zwierzęta domowe takie jak psy czy koty, świetnie wyczuwają nastrój – potrafią być współczujące, towarzyszące w naszych sprawach i poprawiać nam humor.

Jeżeli chcemy podnieść sobie poziom zadowolenia z życia, dobrze byłoby podziwiać przyrodę. Kwiaty w ogrodzie mają niezwykłą moc i są prześliczne. Podziwianie ich kolorów, kształtów, zapachów to balsam dla człowieka. Można się w tym zatracić na moment i takie zatrzymanie rewelacyjnie wpłynie na nasz poziom radości, a przecież o to nam chodzi.

Rodzajów kwiatów w ogrodzie jest mnóstwo. Prześliczne astry, fantastyczne magnolie czy – wręcz fenomenalne – nasturcje. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Jedni wolą tulipany, inny lubują się w różach. Dla jednych konwalie są idealnymi obiektami do podziwiania, z kolei inni wolą gladiole. Kwiaty w ogrodzie mają niesamowitą moc i warto z tego korzystać. Już Czesław Niemen stworzył wspaniały utwór „Kwiaty ojczyste”, gdzie wychwalał nasze rodzime gatunki prosto z natury.

Niektórych kwiatów nie trzeba nawet jakoś specjalnie pielęgnować. Kwiaty balkonowe – takie jak krakowiaki, pelargonie, petunie czy begonie – warto po prostu regularnie podlewać. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie we wspomożeniu ich dobrej jakości odżywką. Sami możemy stworzyć balkonowy raj, który będzie wpływał pozytywnie na nasz dobrostan i poziom szczęścia.

Jeśli mówimy o samym szczęściu, to ma to przecież także wpływ na zdrowie. Jeżeli chcemy być w pełni sił, warto korzystać z tego, co dała nam natura. Przebywanie na świeżym powietrzu, radość z każdego dnia, cieszenie się małymi rzeczami – takie podejście do życia ściśle zazębia się z harmonią i spokojem, a przecież to bardzo ważne, żeby dawać sobie te pozytywne odczucia. Zatem – śmiało – korzystajmy z przyrody i jej dobrodziejstw.